Неколку години наназад се пишува дека Анџелина Џоли е многу ослабена, но нејзините нови фотографии ги демантираа сите оние што тврдеа дека глумицата повеќе не е убавица како што беше. Иако има помалку килограми, Анџелина со својата појава блеска.

Холивудската актерка е сликана на улиците на Лос Анџелес како излегува од еден козметичка салон. Една од најубавите жени на светот на себе имала тенки панталони, црни потпетици, и црна танка маица на рамка која ја носела без градник, па нејзините немирни гради совршено и се оцртувале.