Иако Меган и Хари го напуштија кралското семејство и се преселија во Америка, денес слави цела Британија . Од сите страни пристигнуваат честитки за роденденот на малиот Арчи.

„Му посакуваме многу среќен прв роденден на Арчи“, кусо напиша кралското семејство на официјалната страна.

Претходно била планира голема прослава во Англија, но поради коронавирусот променети се плановите за славење на роденденот. Имено, Меган и Хари роденденот на наследникот ќе го прослават во нивниот дом во Лос Анџелес.

https://www.instagram.com/p/B_1r5QKFAsj/?utm_source=ig_web_button_share_sheet